X Marsz dla Życia i Rodziny 9.06.2019

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się X Marsz dla Życia i Rodziny. Początek marszu o godzinie 15:00 przy Kaplicy Królewskiej. W związku z przygotowaniami do marszu bardzo prosimy o modlitwę. Zależy nam na tym, aby ta modlitwa towarzyszyła nabożeństwom majowym/czerwcowym i miała miejsce również w niedziele maja i czerwca do 9 włącznie. Niech będzie zapleczem duchowym dla marszu i jednocześnie jego żywą reklamą.

Zachęcamy również do promocji marszu wśród swoich parafian i do mobilizacji do najliczniejszego przybycia.

Jest to jedyny marsz na terenie naszej archidiecezji, dotyczy nas wszystkich, a nie tylko mieszkańców Gdańska.

Zachęcamy do wspólnej organizacji wyjazdów z parafii na marsz. Dla miejscowości mających utrudniony dostęp do SKM może dobry rozwiązaniem będzie organizacja wyjazdu autokarem.

Niech dla wszystkich duszpasterstw będzie to czas dania świadectwa żywej wiary i przywiązania do fundamentalnych wartości: życia od poczęcia do naturalnej śmierci i rodziny, której podstawą jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Organizatorom bardzo zależy, aby w każdej parafii znalazł się przedstawiciel – ambasador marszu. Taka osoba zgłosi się do księży proboszczów ze szczegółami i chęcią pomocy w promocji marszu. Prosimy o serdeczne przyjęcie i otwartość.

Organizatorzy.