Parafialne

Ogłoszenia

V NIedziela Wielkanocna - 26.05.2019 r.

  1. Dzisiaj (26.05) obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie.
  2. We wtorek (28.05) o godz. 18.00 młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania z rąk bp. Zbigniewa Zielińskiego. Prosimy o modlitwę za młodzież, o owocne przyjęcie tego sakramentu.
  3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy do piątku (włącznie) o 18:00. Nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa – od soboty (01.06) o 18:00.
  4. W piątek (31.05) rozpoczniemy czas modlitewnej nowenny przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Nowenna będzie odmawiana w łączności z nabożeństwem czerwcowym.
  5. Od jutra, przez trzy kolejne dni (27-29.5) będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące w ramach tzw. „Dni Krzyżowych”. Podczas nabożeństwa majowego będziemy prosić Pana Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.
  6. Wspólnota Domowego Kościoła pragnie zaprosić wszystkie dzieci wraz z rodzicami oraz pozostałych parafian na festyn parafialny, który odbędzie się w przyszłą niedzielę (2.06) o godz. 13.30. W programie festynu m.in. konkursy zręcznościowe, quizy, gry z nagrodami, możliwość zakupienia wypieków domowych. A na koniec festynu będą rozlosowane cenne nagrody pośród uczestników. Zachęcamy do uczestnictwa.
  7. W naszej parafii wystąpi Teatr Studencki „Dobry Wieczór” z Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej i przedstawi sztukę pt.: Gwałtu, co się dzieje! Dzieje się, dzieje!” Nowa sztuka Teatru to komedia pióra hrabiego Aleksandra Fredry osadzona w realiach świata, w którym kobiety zdominowały mężczyzn i przejmują pełnię władzy. Zapraszamy w piątek (31.05) o godz. 19.00 do dolnego kościoła.
  8. Prasa katolicka i Biuletyn Parafialny do nabycia w sali św. Wojciecha lub w zakrystii.
  9. Zmarli nasi parafianie: + Józef Ceplin (85), jan Piotrowski (93), Halina Tyrała (86), Barbara Gralińska (78), Jadwiga Pietrzak (80), Tadeusz Mindykowski (90), Janina Guz (84), Sykstus Kromer (91). Wieczny odpoczynek…
Close Menu