Parafialne

Ogłoszenia

XV Niedziela Zwykła - 14.07.2019 r.

  1. Pozdrawiamy i witamy gości przebywających w naszej parafii. Wam i naszym parafianom udającym się na urlopy życzymy udanego wypoczynku i opieki MB Różańcowej. Pamiętajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Mszy Św. Zwróćmy też uwagę na strój, w którym wchodzimy do świątyni – nie zapominajmy o świętości tego miejsca.
  2. W poniedziałek (15.07) będziemy obchodzić wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła, natomiast we wtorek (16.07) wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, czyli Matki Bożej Szkaplerznej.
  3. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę (28.07-12.08). Zapisy do grupy biało-czerwonej od przyszłej środy (24.07) do soboty (27.07) od 18:00 do 19:00 w dolnym kościele. W tym czasie można zapisać się także do grupy biało-złotej. Jest to grupa przeznaczona dla osób, które nie mogą wziąć udziału w pielgrzymce, a chcą przekazać pielgrzymom swoje intencje i wspierać ich swoją modlitwą.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w cotygodniowych nabożeństwach o godz. 18:00: w poniedziałek – Koronka do Miłosierdzia Bożego; w środę – Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  5. Zapraszamy młodzież na spotkanie w bibliotece parafialnej w środę (17.09) o godz. 19.00. Temat spotkania: „wakacje ze świętymi w naszym mieście i okolicach.
  6. Wydział Duszpasterski Kurii informuje, że najbliższe bierzmowanie dla do-rosłych, głównie dla narzeczonych, którzy z różnych przyczyn nie przyjęli tego sakramentu we właściwym czasie odbędzie się w czwartek, 19 września br. o godz.  30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku-Oliwie oraz we wtorek, 10 grudnia br. o godz. 17.30 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gdyni-Śródmieściu. Przygotowania dla chętnych na drugi termin od września w naszej parafii. Zapisy w biurze parafialnym.
  7. Przypominamy, że w lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek od 15:00 do 18:00.
  8. Prasę katolicką można nabyć po Mszy św. w sali św. Wojciecha. W tygodniku niedziela ciekawy artykuł pt: „Niewierzące dzieci wierzących rodziców”.
  9. Zmarli nasi Parafianie: + Krystyna Jakubiak (70), Henryk Jasiński (78), Wojciech Matuszewski (66), Henryka Gąsecka (80), Marianna Tońska (94), Franciszek Kotłowski, Małgorzata Kwiatkowska-Dąbek (61). Wieczny odpoczynek …
Close Menu