Parafialne

Ogłoszenia

X Niedziela Zwykła 06.06.2021

 1. Drogim Parafianom serdecznie dziękujemy za przygotowanie i udział w procesji Bożego Ciała. Siostrom Serafitkom, pocztom sztandarowym, grupom duszpasterskim, Bractwu Św. Pawła, Liturgicznej Służbie Ołtarza, szafarzom, Semper Fidelis , panom organistom
  i kościelnym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzieciom pierwszokomunijnym, wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i w jakikolwiek sposób pomogli w przygotowaniu tej uroczystości. Wasze zaangażowanie jest wymownym i bardzo dzisiaj potrzebnym wyrazem wyznawanej wiary w żywą obecność Jezusa pośród nas.

 2. Nabożeństwo czerwcowe – ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o 18:00.
  Do piątku włącznie nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. W na zakończenie procesji pobłogosławimy wianki z ziół i kwiatów.

 3. W czwartek Msza św. zbiorowa za zmarłych o godz. 8:00

 4. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też ustanowiony
  z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości nie obowiązuje nas zachowanie wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

 5. Prasę katolicką i Biuletyn Parafialny można nabyć po Mszy św. w sali św. Wojciecha lub
  w zakrystii. Kolejny numer Biuletynu ukaże się po wakacjach. 

Zmarli nasi Parafianie: + Bolesław Zakrzewski (76), Irena Murat (84), Janina Rozenbangier (87), Janina Lewkowicz-Kalandyk (91), Eleonora Meller (92), Janina Wolniak (90), Edward Piwko (80), Grażyna Stupak (79), Andrzej Woźniak (47), Krystyna Bartnicka (91).
Wieczny odpoczynek…