Parafialne

Ogłoszenia

XXXIII Niedziela Zwykła - 18.11.2018

  1. Dzisiaj, w niedzielę poprzedzającą Niedziele Chrystusa Króla, która jest świętem patronalnym Gdańskiego Seminarium Duchownego w naszej parafii gościmy przedstawicieli naszego Seminarium: ks. Rektora Krzysztofa Kinowskiego, który głosi Słowo Boże na wszystkich Mszach św. oraz kleryka Mateusza. Ofiary zbierane dzisiaj na tace są przeznaczone na utrzymanie GSD.
  2. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka w zeszłym roku.
  3. Różaniec z wypominkami za zmarłych odmawiamy codziennie o 18:00. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie.
  4. Za dwa tygodnie (3.12) rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską (zwaną „kolędą”). Przypominamy, że ministranci NIE BĘDĄ ZAPOWIADAĆ KOLĘDY. Plan wizyt duszpasterskich na miesiąc grudzień można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami, na naszej stronie internetowej, w zakrystii, w sali św. Wojciecha oraz u ministrantów i kleryka przy wyjściu z kościoła. Styczniowy plan kolęd podamy przed Świętami Bożego Narodzenia. Prosimy o zapoznanie się z terminami wizyt duszpasterskich oraz o przekazanie tej informacji sąsiadom.
  5. Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis roznoszą opłatki wigilijne. Mają oni pisemne upoważnienie podpisane przez ks. Proboszcza. Ofiary złożone za opłatki zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele.
  6. We wtorek (20.11) o 19.00 w dolnym kościele spotkanie dla rodziców dzieci klas SP III przygotowujących się do I Komunii Św.
  7. Dzisiaj zamiast biuletynu zachęcamy do nabycia kalendarza seminaryjnego oraz książki pt. „Księża bez tajemnic” za dobrowolną ofiarę wspomagającą akcje powołaniowe kleryków. Kalendarz i książka do nabycia przy wyjściu z kościoła u Ks. Rektora oraz u kleryka i ministrantów.
  8. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych kapłanów posługujących i związanych z Dekanatem Przymorze, która będzie sprawowana 19.11 o godz. 19.30 w kościele św. Brata Alberta na Przymorzu.
  9. Dom Kultury PSM Przymorze zaprasza na wspólny śpiew pieśni legionowych przy akompaniamencie gitary w sobotę (24.11) o 18.00.
  10. Zmarli nasi parafianie: + Józefa Klawisz (87), Adam Ciborowski (89).
Close Menu