Parafialne

Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła - 16.09.2018

  1. W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w Dzieło Adopcji Materialnej. Dziękujemy Parafianom, którzy już przekazali ofiary na opłacenie posiłków dla dzieci w szkolnych stołówkach. Pozostałych zachęcamy do pomocy. Ofiary można składać na tacę, w kopercie z dopiskiem „Dzieło Adopcji Materialnej”, w biurze parafialnym lub w zakrystii.
  2. Przypominając nauczanie Kościoła dotyczące rodzicielskiej odpowiedzialności za wychowanie potomstwa w duchu wiary apelujemy do rodziców o posyłanie dzieci na katechezę szkolną (także w szkole średniej) oraz przestrzegamy przed udziałem dzieci w zajęciach szkolnych, które mogą być niezgodne z przekonaniami rodziców. Prosimy o zainteresowanie się działaniami, zajęciami w szkole, które pod postacią np. warsztatów antydyskryminacyjnych czy równościowych mogą ostatecznie skutkować demoralizacją dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziemy w biuletynie parafialnym oraz na stronie: odpowiedzialnygdansk.pl
  3. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy pracę Kuchni Świętego Franciszka. Panie, które chcą włączyć się w przygotowywanie posiłków dla naszych parafian zapraszamy do pomocy i prosimy o skontaktowanie się z Siostrami Serafitkami.
  4. We wtorek będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W roku duszpasterskim poświęconym temu świętemu zapraszamy młodzież i dzieci na Msze Św. wieczorną, podczas której będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Stanisława za młodzież i dzieci z naszej parafii. W tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza obchodzi swoje święto. Zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów i ich rodziców na Mszę świętą o 18:30 i na spotkanie w salce ministranckiej. 
  5. Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III (które będą przygotowywać się do I Komunii świętej) w środę 19.09. o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  6. Młodzież 3 klasy Gimnazjum, która nie była bierzmowana w zeszłym roku, a pragnie przyjąć ten sakrament zapraszamy na spotkanie w czwartek po mszy św. wieczornej do górnego kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania Biuletynu Parafialnego. Dzisiaj znajdziemy w nim artykuł przybliżający sylwetkę św. Stanisława Kostki. Biuletyn dostępny u ministrantów, w zakrystii i w salce św. Wojciecha, gdzie można również nabyć prasę katolicką.
  8. Zmarli nasi parafianie: + Stanisław Stepaniak (94), Matylda Brzozowska (73), Zofia Jabłońska (97), Ryszard Kołodziejak (84).
Close Menu