Parafialne

Ogłoszenia

XXIV Niedziela Zwykła - 15.09.2019 r.

  1. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy pracę Kuchni Świętego Franciszka. Panie, które chcą włączyć się w przygotowywanie posiłków dla naszych parafian zapraszamy do pomocy i prosimy o skontaktowanie się z Siostrami Serafitkami.
  2. We środę będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy młodzież i dzieci na  Msze Św. wieczorną, podczas której będziemy modlić się za wstawiennictwem św. Stanisława za młodzież i dzieci z naszej parafii. W tym dniu Liturgiczna Służba Ołtarza obchodzi swoje święto. Zapraszamy wszystkich lektorów, ministrantów i ich rodziców na Mszę świętą o 18:30 w czasie której 9 ministrantów zostanie przyjętych do grona lektorów. Po Mszy Św. spotkanie w salce ministranckiej. 
  3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III (które będą przygotowywać się do I Komunii świętej) w środę (18.09.) o godz. 19.00 w dolnym kościele.
  4. Młodzież 1 klasy Szkoły Średniej, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania zapraszamy na pierwsze spotkanie w środę (18.09) po Mszy św. wieczornej do górnego kościoła ok. godz. 19.15
  5. W przyszłą niedzielę spotkanie grupy biało-czerwonej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki o godz. 15.00 pod wieżą i wyjście na ognisko do Oliwy.
  6. Nasza parafia podpisała umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o dofinansowanie w formie dotacji następujących inwestycji: wymiana okien w Domu Św. Franciszka oraz ocieplenie budynków plebanii i Domu Św. Franciszka. Całość inwestycji wynosi 602 832 zł. Wartość dofinansowania inwestycji z Funduszu wynosi 512 401 zł – 85% całości inwestycji. 15 % kosztów inwestycji ponosi parafia. Złożyliśmy również wniosek o dofinansowanie inwestycji termomodernizacji naszego kościoła. Czekamy na decyzję Ministerstwa, pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku pozwoli nam zrealizować inwestycję docieplenia i ogrzania naszego kościoła.
  7. Zachęcamy do nabywania Biuletynu Parafialnego. Biuletyn dostępny u ministrantów, w zakrystii i w salce św. Wojciecha, gdzie można również nabyć prasę katolicką.
  8. Zmarli nasi parafianie: + Helena Szułczyńska (83), Henryka Mikołajczyk (88), Halina Staniewska (83), Henryk Szczypek (74), Danuta Księżopolska-Westfal (82), Danuta Fleks (85), Wacław Jałoszyński (83), Władysława Durajczyk (92). Wieczny odpoczynek …
Close Menu