Parafialne

Ogłoszenia

XXXIII Niedziela Zwykła - 17.11.2019 r.

 1. Dzisiaj w całym Kościele obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża Franciszka.
 2. Różaniec z wypominkami za zmarłych odmawiamy codziennie o 18:00. W zakrystii i w biurze parafialnym można składać kartki z imionami zmarłych, których polecamy Bogu w modlitwie.
 3. Za dwa tygodnie (3.12) rozpoczniemy w naszej parafii wizytę duszpasterską (zwaną „kolędą”). Przypominamy, że ministranci NIE BĘDĄ ZAPOWIADAĆ KOLĘDY. Plan wizyt duszpasterskich na miesiąc grudzień można znaleźć w gablocie z ogłoszeniami, na naszej stronie internetowej, w zakrystii. Styczniowy plan kolęd podamy przed Świętami Bożego Narodzenia. Prosimy o zapoznanie się z terminami wizyt duszpasterskich oraz o przekazanie tej informacji sąsiadom.
 4. Panowie z Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis roznoszą opłatki wigilijne. Mają oni pisemne upoważnienie podpisane przez ks. Proboszcza. Ofiary złożone za opłatki zostaną przeznaczone na inwestycje w kościele.
 5. We wtorek (19.11) o 16:30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w domu św. Franciszka. Prosimy nie zostawiać odzieży używanej przy Salce Caritasu. Nie ma zapotrzebowania na tego rodzaju pomoc. Przypominamy, że znoszoną odzież można umieszczać w specjalnych pojemnikach przy osiedlach.
 6. We wtorek (19.11) o godz. 19.00 spotkanie dla rodziców dzieci klas III, a w środę (20.11) o 17.00 dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Św.
 7. W przyszłą niedzielę dzieci ze scholii „Różańcowe Nutki” będą rozprowadzały własne wypieki, ciasta. Dochód przeznaczony zostanie na pomoc dla Dawida.
 8. Zachęcamy chłopców do wstępowania do grona ministrantów. Zgłoszenia u ks. Tomasza. Lektorzy w salce św. Maksymiliana przygotowali specjalną wystawę o Liturgii, oraz prezentacje na temat LSO, którą można obejrzeć po Mszy św. o 9:30, 11:00, 12:30.
 9. Od wielu lat podejmujemy Dzieło Adopcji Materialnej. Dzięki pomocy Parafian wspieramy dzieci z mniej zamożnych rodzin i przez cały rok szkolny opłacamy im obiady w szkolnych stołówkach. Z racji mniejszego zapotrzebowania na posiłki część otrzymanej kwoty od tego roku przeznaczamy na stypendia dla zdolnej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Każdy może włączyć się w to dzieło poprzez złożenie jednorazowej lub comiesięcznej ofiary na ten cel. Ofiary można składać w zakrystii, w biurze parafialnym, na tacę w kopercie z dopiskiem „Dzieło Adopcji Materialnej” lub wpłacać na konto Adopcji Materialnej. Numer konta znajdziemy znajdziemy w Biuletynie.
 10. Zapraszamy na Mszę św. za zmarłych kapłanów posługujących i związanych z Dekanatem Przymorze, która będzie sprawowana 20.11 o godz. 19.30 w kościele św. Brata Alberta na Przymorzu.
 1. 21 listopada w godz. 10.00 -19.00 w Zespole Szkół Specjalnych nr 2 przy ul. Zgody II zostanie przeprowadzona Dzień Dawcy Szpiku “komórkomania”. W czasie akcji będzie można zarejestrować się w baize danych dawców komórek macierzystych, szpiku. Może to uczynić osoba w wieku od 18 do 55 roku życia, o dobrym stanie zdrowia.
 • Zmarli nasi parafianie: Franciszek Golinowski (95), Jerzy Wiśniewski (82), Zofia Morgownik (82), Genowefa Dobraczyńska (84), Jan Stawski (90). Wieczny odpoczynek…
Close Menu