Parafialne

Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła 26.06.2022r.

 1. Rozpoczął się okres wakacji. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy udanego odpoczynku. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają nas z obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Nie zapominajmy również o właściwym stroju w kościele, by uszanować świętość Domu Bożego.
 2. W środę, 29 czerwca obchodzimy Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu na całym świecie, na wszystkich Mszach św. zbierane są ofiary, które przeznaczone są dla Stolicy Apostolskiej. Jest to tzw. Świętopietrze”
 3. W okresie wakacji niedzielna Msza św. w dolnym kościele będzie odprawiana tylko o 12:30 – będzie to recytowana Msza św. z udziałem dzieci. Msze św. w górnym kościele pozostają bez zmian.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 • w 1 piątek m-ca – Msza św. wotywna o NSPJ o 7:30 i 18:30. Spowiedź w tym dniu od 18:00.
 • w 1 sobotę m-ca – Msza Święta wotywna o Matce Bożej o godzinie 7.30, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP.
 1. Chorych z Komunią św. w lipcu i sierpniu odwiedzamy tylko na wezwanie w szczególnych przypadkach.
 2. Odpowiadając na apel Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdy dzisiejsza zbiórka do puszek przed kościołem przeznaczona jest na remont Polskiego Kolegium w Rzymie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 3. 28 lipca br. po Mszy św. o godz. 6.00 z Bazyliki Mariackiej w Gdańsku wyruszy 40 Piesza Pielgrzymka Gdańska. Pielgrzymi przybędą przed Tron Królowej Polski na Jasnej Górze – 12 sierpnia. Szczegóły i zapisy na stronie internetowej pielgrzymka.gda.pl. Zapraszamy również wiernych do codziennej modlitwy Apelu Jasnogórskiego o godz. 21.00 w łączności z pielgrzymami wędrującymi do Częstochowy.
 4. Rodzina Radia Maryja organizuje XXXI Pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 9-10 lipca. Zapisy w biurze Radia Maryja w najbliższe niedziele po Mszach św. przedpołudniowych. Koszt 185 zł.
 5. Prasę katolicką można nabyć po Mszy św. w sali św. Wojciecha.
 • Zmarli nasi Parafianie: + Władysław Dobrowolski l.95, +Jacek Taraszkiewicz l.63, +Jerzy Chaliński l.78.