Parafialne

Ogłoszenia

XIII Niedziela Zwykła 28.06.2020 r.

 1. Rozpoczął się okres wakacji. Wszystkim przebywającym na urlopach życzymy udanego odpoczynku. Pamiętajmy, że wakacje nie zwalniają nas z obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy św. Nie zapominajmy również o właściwym stroju w kościele, by uszanować świętość Domu Bożego.
 2. W okresie wakacji niedzielna Msza św. w dolnym kościele będzie odprawiana tylko o 12:30 – będzie to recytowana Msza św. z udziałem dzieci. Msze św. w górnym kościele pozostają bez zmian.
 3. W lipcu i sierpniu biuro parafialne czynne będzie w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 15:00-18:00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne:
 • w 1 czwartek m-ca – Godzina święta o 18:00, Msza św. Wotywna o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o 18:30.
 • w 1 piątek m-ca – Msza św. wotywna o NSPJ o 7:30 i 18:30. Spowiedź w tym dniu od 18:00.
 • w 1 sobotę m-ca – Msza Święta wotywna o Matce Bożej o godzinie 7.30, Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP śpiewane wraz z p. Organistą o 8.00.
 1. Chorych z Komunią św. w lipcu i sierpniu odwiedzamy tylko na wezwanie w szczególnych przypadkach.
 2. Decyzją Ks. Abp Metropolity Ks. Ireneusz Stożyński został ustanowiony administratorem parafii pw. Św. Józefa Gdańsku Przymorzu, natomiast Ks. Tomasz Dopke posłany na studia z prawa kanonicznego w Lugano (Szwajcaria). Ks. Ireneuszowi i Ks. Tomaszowi dziękujemy za współpracę i posługę duszpasterską w naszej parafii i życzymy Bożego błogosławieństwa w nowych zadaniach, przed którymi stawia Kościół.
 3. Prasę katolicką można nabyć po Mszy św. w sali św. Wojciecha.
 4. Zmarli nasi Parafianie: + Barbara Serocka (81). Wieczny odpoczynek …