Ogłoszenia
 1. Kończy się okres wakacji. Wszystkim urlopowiczom życzymy udanego odpoczynku i bezpiecznych powrotów do domu.
 2. Przypominamy, że do końca sierpnia biuro parafialne czynne jest w poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 15:00-18:00.
 3. Koronka do miłosierdzia Bożego w poniedziałek o godz. 18:00.
 4. Nowenna do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18:00.
 5. W sobotę będziemy obchodzić Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej. Tego dnia poranne Msze św. zostaną odprawione w dolnym kościele. Dodatkowa Msza św. o godz. 9:00.
 6. 27 sierpnia o godzinie 13:00 w kościele św. Jana Chrzciciela w Gdańsku Kiełpinie Mszę Świętą odprawi Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź, Metropolita Gdański. Eucharystia będzie transmitowana przez TV Polonia.
 7. Zachęcamy do włączenia się w akcję Caritas AG „Tornister pełen uśmiechu”. W tym celu w dniu dzisiejszym należy pobrać z salki Caritas (znajdującej się w dolnym kościele za ołtarzem) tornister, a następnie wypełnić go najpotrzebniejszymi przyborami szkolnymi i oddać w przyszłą niedzielę (27.08). Zebrane w ten sposób tornistry, zostaną rozdane przez Parafialny Zespół Caritas najuboższym dzieciom z naszej parafii.
 8. Zachęcamy i prosimy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w Dzieło Adopcji Materialnej o wsparcie tego dzieła. Nasze ofiary przeznaczone są na obiady w szkolnej stołówce dla najuboższych dzieci z naszej parafii. Nasza parafia jest pośrednikiem między Państwem, a szkołami i dziećmi, które dzięki Państwa wsparciu mogą codziennie zjeść ciepły posiłek. Gdyby nie Państwa hojność ta pomoc nie byłaby możliwa. Dlatego bardzo prosimy o dalsze wspieranie naszego wspólnego Dzieła, jakim jest „Adopcja Materialna”. Ofiary można wpłacać na specjalne parafialne konto, składać w zakrystii, biurze parafialnym lub w kopercie na tacę z dopiskiem Dzieło Adopcji Materialnej. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Polecamy m.in. nowy numer Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Miłujcie się, L’Osservatore Romano i innych czasopism katolickich.
  1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności+ Wanda Krzemniecka (84), + Henryk Kowalczyk (79), + Stanisław Zawadzki (73).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

Pielgrzymka do Ziemi Świętej 2018

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 29.04-05.05.2018śladami wiary proroków, Jezusa i Świętej Rodziny   Dzień 1 – niedziela 29.04Spotkanie na lotnisku w Gdańsku, Msza Święta. Odprawa bagażowo-biletowo-paszportowa,– wylot do Izraela o 6:00. Przylot...

chcesz być księdzem?

Rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego zwraca się do wszystkich, którzy odczuwają w sobie powołanie do kapłaństwa, by nie zwlekali z decyzją i zgłosili się do naszej archidiecezjalnej uczelni.   Wraz z nowym...

Bierzmowanie dla dorosłych

Komunikat o terminie bierzmowania dla dorosłych   Wydział Duszpasterski Kurii informuje, że najbliższe bierzmowanie dla dorosłych, głównie dla narzeczonych, odbędzie się w środę, 20 września br. o godz. 17.30 w Bazylice Archikatedralnej...

Wnętrze kościoła - galeria

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć naszego kościoła: Górny kościół Płaskorzeźby w prezbiterium Dolny Kościół Bryła kościoła Widok z wieży kościoła

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci