Aktualności
     Zespół został założony w październiku 2016 roku. Głównym założeniem zespołu jest śpiew podczas nabożeństw odbywających się podczas całego roku liturgicznego. Schola bierze czynny udział w życiu parafii poprzez ubogacanie śpiewem Mszy świętych oraz Liturgii Triduum Paschalnego. W maju 2017 roku zespół wziął udział w konkursie chóralnym „Spotkajmy się nad Radunią” w Pruszczu Gdańskim, gdzie zdobył brązowy dyplom. 
 
Schola jest grupą składającą się z amatorów, przez co podczas prób ważne miejsce zajmują praca nad poprawną emisją głosu, dykcją oraz wyobraźnią muzyczną, które przynoszą pożądane efekty. Zespół wykonuje wielogłosową muzykę religijną. Do zespołu zapraszamy wszystkich, którzy kochają śpiewać, a jednocześnie modlić się śpiewem. Umiejętność czytania nut nie jest potrzebna, wystarczą dobre chęci i obecność na próbach, które odbywają się w czwartki o 19:00.
 
Dyrygentem zespołu jest Filip Cieszyński - student IV roku dyrygentury chóralnej, w klasie ad. dr Anny Wilczewskiej, w gdańskiej Akademii Muzycznej. Ukończył studia licencjackie w klasie organów prof. Romana Peruckiego, dr hab. Hanny Dys oraz mgr. Macieja Zakrzewskiego. Brał udział w wielu kursach dyrygentury oraz improwizacji i interpretacji muzyki organowej prowadzonych przez znakomitych profesorów z kraju i zagranicy. W lipcu 2017 roku brał udział w międzynarodowym projekcie World Youth Choir (Światowy Chór Młodzieżowy), skupiającym ponad 50 chórzystów z 33 krajów świata, z którym odbył 12 koncertów w 5 krajach Europy. Czynnie uczestniczy w muzycznym życiu Gdańska.
 
 
 
 
scholadyplom
 
 

Aktualności

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci