Aktualności

Parafia wraz z Katolickim Biurem Pielgrzymkowym organizuje 12 dniową pielgrzymkę śladem chrześcijaństwa przez Kaukaz. W programie Armenia - pierwszy kraj chrześcijański na świecie oraz Gruzja. Wyjazd 22 czerwca powrót 3 lipca. Informacje u ks. Jerzego oraz w biurze parafialnym i zakrystii.

 

Program pielgrzymki

 

GRUZJA I ARMENIA – 12 DNI

                                                                

DZIEŃ 1 – Wylot z Polski do Tbilisi

Spotkanie z grupą na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 20.30 Odprawa  i odlot do Tbilisi godz. 22.30

DZIEŃ 2 - Tbilisi – City Tour – zwiedzanie miasta

Przylot do Tbilisi godz. 4.05. Zakwaterowanie w hotelu. Odpoczynek. Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie stolicy Gruzji. Zwiedzimy Starówkę w Tbilisi, zaczynając od Świątyni Metechi (XIII w.), następnie zwiedzimy Narikala (IV w.) – jedną z najstarszych fortyfikacji w Tbilisi, starożytną twierdzę wznoszącą się nad Tbilisi z przepięknym widokiem na miasto, pomnik Matki Gruzji. Następnie zwiedzimy bazylikę Anczyschati (VI w.), Świątynię Sioni (XII w.) oraz Synagogę. Zwiedzanie świątynie pod wezwaniem Świętej Trójcy – Sameba. Wizyta w Muzeum Narodowym. Spacer aleją Rustaweli. Gruzińska obiadokolacja .Nocleg w Tblisi.

DZIEŃ 3 - Tbilisi – Mccheta /Dżwari, Sweti Cchoweli/– Ananuri - Gudauri

Po śniadaniu wyjazd do Mcchety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji, wpisanej na listę UNESCO. Odwiedzimy tu klasztor Dżwari (VI w.) oraz katedrę Sweti Cchoweli, gdzie złożona została Szata Chrystusa. Następnie przejazd do Gudauri. Gruzińską Drogą Wojenną dojedziemy i po drodze zwiedzimy twierdzę Ananuri. Przejazd do Gudauri. Obiadokolacja i nocleg w Gudauri

DZIEŃ 4 - Gudauri – Kościół św. Trójcy w Gergeti – Gori – Upliscyche – Kutaisi

Samochodami terenowymi wjazd do Kościoła Gergetis Sameba - Zwiedzanie Kościoła Świętej Trójcy Gergeti, położonego na wysokości 2170 m npm. Ze świątyni rozciąga się widok przepiękny widok na szczyt Kazbek  (5047m). Następnie przejazd do Gori, gdzie urodził się Stalin. W Gori odwiedzimy miasto skalne Upliscyche, które przez wiele stuleci było ważnym ośrodkiem handlowym na Jedwabnym Szlaku. Przejazd do Kutaisi, do drugiego pod względem wielkości miasta w Gruzji. Obiadokolacja oraz nocleg w Kutaisi.

DZIEŃ 5 - Kutaisi – Bagrati – Gelati – Sataplia – Bordżomi – Achalcyche

Śniadanie w hotelu. W Kutaisi zwiedzamy zwiedzamy wpisane na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zabytki: kompleks klasztorny Gelati (XII w.) oraz Katedrę Bagrati (XI w.). Następnie zwiedzimy rezerwat Sataplia, gdzie kiedyś żyły dinozaury, których ślady można podziwiać do dziś. Rezerwat jest jedynym miejscem na świecie gdzie można zobaczyć niesamowity las reliktowy typu kolchidzkiego. W jaskiniach kresowych można podziwiać stalaktyty i stalagmity. Spacer w uzdrowiskowym mieście Bordżomi. Następnie przejazd do Achalcyche. Obiadokolacja i nocleg w Achalcyche.

 

DZIEŃ 6 - Achalcyche – Forteca Rabati – Wardzia – Tbilisi

Po śniadaniu zwiedzanie Fortecy Rabati. Następnie wyjazd do miasta skalnego Wardzia – W średniowieczu Wardzia służyła jako schronienie od najazdów wrogów. Kompleks wykuty jest w zboczu górskim. Jego centrum stanowi kościół Wniebowzięcia z freskami pochodzącymi XII wieku. Następnie przejazd do Tbilisi. Kolacja oraz nocleg w Tbilisi.

DZIEŃ 7 - Tbilisi – Suchy most - Mtacminda - Tbilisi 

Po śniadaniu zwiedzimy Suchy Most gdzie można będzie zrobić zakupy. Kolejką wjedziemy na Mtacminda – na świętą górę. Zwiedzimy Kościół Mamadawiti, pospacerujemy Aleją Zasłużonych. Czas wolny w Tbilisi na indywidualne spacery i zakupy. Obiadokolacja pożegnalna wraz z pokazem folklorystycznym oraz nocleg w hotelu w Tbilisi.

DZIEŃ 8 - Tbilisi –  granica gruzińsko-ormiańska - Jezioro Sewan – Sevanavank – Erywań

Śniadanie w hotelu. Po zapakowaniu bagaży pojedziemy w kierunku granicy z Armenią, odprawa celno-paszportowa i przejazd do Jeziora Sewan - relaks nad tym pięknym jeziorem. Zwiedzanie świątyni Sewanawank. Przejazd do Erywania. Obiadokolacja oraz nocleg w Erywaniu.

DZIEŃ 9 - Erywań – Khor Virap – Muzeum Matenadaran – kościół św. Katogike

Po śniadaniu zwiedzimy monaster Khor Virap z VII w., skąd roztacza się widok na pobliską górę Ararat (5165 m). Według tradycji w znajdującej się na terenie klasztoru studni miał być więziony św. Grzegorz Oświeciciel, który nawrócił na chrześcijaństwo miejscowego króla i jego dwór w 302 roku, co znaczy, że Armenia jest pierwszym oficjalnie państwem chrześcijańskim na świecie. Zwiedzimy wspaniałą kolekcję manuskryptów w Muzeum Matenadaran. Z licznych kościołów zwiedzimy jeden z najładniejszych  kościół św. Katogike.   Obiadokolacja, nocleg jw.

DZIEŃ 10 - Erywań – Eczmiadzyn – wytwórnia koniaku  Ararat  - Erywań

Po śniadaniu  przejazd do tzw „ormiańskiego watykanu” głównej siedzibą kościoła Ormańskiego. Nawiedzenie Katedry Eczmiadzyn – tam czas  na wspólne przeżywania modlitw koscioła ormańskiego. Nawiedzanie sąsiadujących kościołów /Rhipsime, Gayane/ Po południu  wizyta w wytwórni koniaku Ararat, poznamy etapy jego produkcji, degustacja, możliwość zakupu trunku. Po czym nawiedzimy piękny kościół Św. Zorawora z XIII w Obiadokolacja i nocleg  jw.

DZIEŃ 11 - Erywań – Hawuctar - Garni – demonstracja procesu wypieku  lawaszu – Erywań

Po śniadaniu przejazd do twierdzy Hawuctar. . zwiedzanie twierdzy Garni, dawnej letniej siedziby królów. Pokaz tradycyjnego wypieku chleba. Zwiedzanie Geghard. Dla chętnych wieczorny spacer po Erywaniu. Obiadokolacja i nocleg jw.

DZIEŃ 12 – Erewań – Polska

W godzinach  rannych /ok.2.00/ pakowanie bagaży i przejazd na lotnisko w Erewaniu. Odprawa i odlot do Warszawy godz. 4.40. Lądowanie w W-wie godz. 6.30

        SWIADCZENIA:

        Przelot samolotem Warszawa – Tbilisi i Erewań – Warszawa, przejazdy autokarami klimatyzowanymi, noclegi w

        hotelach *** w pokojach dwu lub trzyosobowych. Pokój jednoosobowy z dopłatą, bardzo smaczne śniadania

        i  obiadokolacje, zwiedzanie zgodnie z programem, na miejscu przewodnik polskojęzyczny, wstępy zawarte

        w programie są opłacone, ubezpieczenie KL NW.

 

    

KOSZT: 1430 USD    /+30 USD platne na miejscu/

 

 

 

KURSY walut styczeń 2017

 

KATOLICKIE BIURO PIELGRZYMKOWE

 UL. GÓRSKIEGO 1/95;    00-033 WARSZAWA

                                                                       www.twojepielgrzymki.com.pl

Biuro w Gdyni: Maryla Lerch  tel: +48  501-340-575  

                           e-mail:biuro@pielgrzymkizagraniczne.pl

Aktualności

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci