Aktualności

  „Różaniec do Granic” jest zaproszeniem skierowanym do wierzących Polaków, aby w dniu 7 października, we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej w pierwszą sobotę miesiąca października, stanęli obok siebie wzdłuż polskiej granicy i wspólnie odmówili różaniec otaczając modlitewnym łańcuchem całą Polskę, od południa i od północy, od wschodu i od zachodu. Z tą wielką wspólnotą modlitewną połączą się duchowo ci, którzy nie mogą udać na granice, lecz będą się modlić na różańcu  w swoich kościołach i domach rodzinnych.

     Punkty modlitewne mają być zlokalizowane co kilometr na liczącej ponad 3,5 tys. km granicy Polski. Zostały wyznaczone kościoły stacyjne, w których będzie można dołączyć się do tej modlitwy. Nasz kościół parafialny również został wyznaczony na takie miejsce. Tego dnia o godz. 11.00 będzie uroczysta Msza św. Później udamy się na wyznaczony odcinek plaży, (wejście nr. 58) gdzie o 14.00 łącząc się przez media wspólnie wraz z tysiącami ludzi na granicy Polski odmówiony zostanie różaniec. Na stroniehttp://www.rozaniecdogranic.pl/mapa można zapisać się do naszego kościoła jako miejsca, do którego dołączysz do wspomnianej akcji.

    Różaniec jest potężną bronią w walce ze złem, tak silną, że nie raz potrafił zmienić bieg historii, a tysiące świadectw i udokumentowanych cudów dowodzi, jego niezwykłej skuteczności. Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową.

Dlatego wierzymy, że jeśli różaniec zostanie odmówiony przez około milion Polaków na granicach kraju, to może nie tylko zmienić bieg zdarzeń, ale otworzyć serca naszych rodaków na działanie Łaski Bożej.

Potężna modlitwa różańcowa może wpłynąć na losy Polski, Europy, a nawet i całego świata. Dość powiedzieć, że Maryja zawsze kieruje prośbę o częstą modlitwę różańcową, podczas każdego niemal objawienia.

         Jest to historyczne wydarzenie, w którym nasza parafia bierze szczególny udział. Zapraszamy wszystkich na wielką modlitwę „Do Granic” Polski. Nie może ciebie zabraknąć, tym bardziej, że patronuje nam Matka Boża Królowa Różańca Świętego. Wicej informacji na stronie: http://www.rozaniecdogranic.pl

Aktualności

Adres Parafii

Plac NMP 1
80-384, Gdańsk-Przymorze

poczta@nmp.pl
tel. 58 558 33 93

Biuro Parafialne

10:00-12:00 i 15:00-18:00
Od poniedziałku do piątku
(z wyjątkiem środy)

Obserwuj nas w sieci